משתלת השתיל תדהר | משתלה | משתלות | משתלות בדרום
משתלת השתיל תדהר | משתלה | משתלות | משתלות בדרום | השתיל
משתלת השתיל תדהר | משתלה | משתלות | משתלות בדרום | השתיל
.

טיפים לגינה בחורף

טיפים לגינה בחורף

 

החורף בפתח ומביא איתו גשמים רוחות ומזג אוויר משתנה, יחד עם זאת אפשרות לטיפוח גינה חורפית יפה צבעונית ומלבלבת.

 

פרחים עונתיים: שתילת פרחים עונתיים כגון, אמנון ותמר,לוע-ארי, נמסיה,סלסלי כסף, לובליה, גודטיה ועוד.. יהפכו את הגינה שלנו בחורף לצבעונית ופורחת בשלל צבעים וריחות, חלקם של פרחי העונה יפרחו ויתפתחו יפה ,גם אל תוך עונת האביב.


גן ירק: בחורף מומלץ לשתול שתילי ירקות ותבלין בכלי גידול שונים עם אדמת שתילה מתאימה שאותה ניתן לרכוש בכל משתלה. כמו כן ניתן להגן על גדולי החורף ע"י כסוי ביריעות ניילון ליצור מעיין חממה ביתית קטנה. הירקות המתאימים לגידול בחורף: חסה לסוגיה,כרוב,כרובית,סלרי,קולרבי ועוד.


שתילי תבלין שונים: פטרוזיליה,כוסברה,נענע, שיבה,קורנית ועוד..

פקעות ובצלים: שתילת פקעות ובצלים בסתיו בגינה הפרטית שלנו, תניב פריחה מרהיבה בחורף ובתחילת האביב. הצלחת הגידול מובטחת במאמץ קל יחסית. הכנת הקרקע תעשה ע"י ניקוי מעשבייה אוורור האדמה ודישונה בזבל אורגני או בדשן בשחרור איטי. מתוך מגוון גדול של פקעות ובצלים נוכל  לתכנן רצף של פריחה אביבית מרהיבה בשלל צבעים.

גיזום: חשוב מאוד להקפיד לא לגזום עצים נשירים בסתיו, אלא אך ורק בחורף כדי לא לגרום לעצים זעזוע וללבלוב לא עונתי. חשוב מאוד למרוח משחת עצים מיוחדת המונעת ריקבון מייד לאחר הגיזום. יש

לגזום את הענפים באופן שלא יפגע באיזון של העץ. בנוסף יש לוודא שאין לנו בחצר עצים או גזעים בסכנת נפילה כתוצאה מרוחות חזקות, במידה וכן יש לחזק ולקשור עצים אלה.


השקיה:לא סוגרים את מערכת ההשקיה בחורף ולא מפסיקים להשקות באופן סדיר, כי סומכים סמכים על הגשם שלא תמיד מגיע בזמן. בחורף גשום ניתן לווסט את מערכת ההשקיה ולחזור ולהפעיל אותה עם הפסקת הגשמים.


דישון מדשאות: מומלץ ביותר לדשן מדשאות לקראת החורף עם קומפוסט דשן אורגני. יש לכסח את הדשא כסוח נמוך כזה שלא יחשוף את שורשי הדשא לקור. לאחר הכסוח יש לפזר דשן והגשמים יעזרו לספיגת הדשן בקרקע, נחזור ונכסח בתדירות בהתאם לקצב צמיחת הדשא.


דישון צמחים: אין צורך בדישון בחורף, רב הצמחים נכנסים לתרדמת חורף. למי שיש מערכת דישון אוטומטית צריך להפסיק את פעולתה בחורף חשוב לאפשר לגשם לשטוף את הדשן והמלחים שהצטברו בקרקע במהלך השנה. יש לחזור ולדשן לקראת האביב עם תחילת לבלוב בצמחים.


ורדים: מומלץ לשתול ורדים בחורף, בחודשים ינואר-פברואר, ורדים נשתול בחלק הגינה החשוף לשמש מלאה לפחות חצי יום. תדירות השקיית הורדים קבועה פעמיים בשבוע עד לרוויה. דישון, עדיף לתת לורדים דשן בשחרור איטי כך נבטיח דישון רצוף בכל חודשי השנה.את שיחי הורדים נגזום בסוף החורף ע"י סילוק הענפים היבשים.קיים מגוון גדול זני וורדים המתאימים לשתלה בגינה על עדן חלון או בעציץ. מומלץ להתייעץ עם מומחה במשתלה לפני רכישת השתילים על מנת שיהיו תואמים למיקום ולטעמכם.

מזיקים: בחורף פעילות המזיקים מצטמצמת מאוד עד בכלל, וזאת בשל מזג אוויר קר ורטוב. עם בא האביב חוזרים המזיקים לפעילות רגילה וזה הזמן לחזור לרסס לפזר חומרי הדברה וטיפול.

עישוב: בחורף לאחר הגשמים הראשונים, נובטים עשבים שוטים בכל פינה ועל המדשאות בחורף את עקירת העשבים ניתן לעשות בקלות יחסית בשל העובדה שהאדמה רטובה , יש להקפיד לעקור את העשב כולל השורש שאם לא כך, יחדש העשב השוטה את צמיחתו מחדש. ככל שנקדים לעשב נמנע את  היווצרותם המרובה של העשבים השוטים בגינה.משתלת השתיל תדהר - המשתלה המתמחה בייצור שתילי ירקות פרחים ותבלינים, תוך שימת דגש על איכות השתילים ורמת שירות גבוהה ללקוח. במשתלה נעשים מאמצים רבים ובלתי פוסקים לשפר את איכות הגידול בכל התחומים כגון רמת חומרי הגלם, סניטציה, ריסוס, דישון והשקייה כל זאת על מנת לספק לחקלאי שתיל בריא, עמיד ומניב יבול רב. שירותי המשתלה ניתנים בכל הארץ בעזרת שירות משלוחים מהיר וגמיש הנותן מענה לדרישות הלקוח. כל המידע הניתן באתר הינו בגדר המלצה בלבד. השימוש באתר כפוף לתקנון האתר. כל הזכויות שמורות למשתלת השתיל תדהר בע"מ.